Pierwsza wizyta dziecka

Wizyta adaptacyjna powinna się odbyć, gdy dziecko ma około 1,5 roku. Mały Pacjent oswaja się z gabinetem, lekarzem dentystą, personelem i sposobem leczenia. Chcąc zdobyć zaufanie dziecka staramy się zamienić tę wizytę w przyjemną zabawę. Podczas wizyty pociechy mają możliwość dotknięcia narzędzi stomatologicznych, pojeżdżenia na fotelu stomatologicznym czy wyboru ulubionego koloru wypełnienia. Na wizycie adaptacyjnej lekarz dentysta również przeprowadza badanie ząbków Małego Pacjenta za pomocą lusterka oraz przeprowadza instruktaż higieny jamy ustnej. U starszych dzieci z reguły można wykonać już prosty, szybki i przyjemny zabieg stomatologiczny. Wizyty powinny odbywać się co 3 miesiące. Wczesne rozpoczęcie odbywania regularnych wizyt u dentysty wpaja dziecku dobre nawyki i oswaja z gabinetem lekarskim.

Warto pamiętać, że dziecko podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym powinno być wypoczęte i najedzone. Ważne jest również, by dziecko nie zjawiało się na pierwszej wizycie z bólem zęba czy innymi przykrymi dolegliwościami. W ten sposób dziecko będzie kojarzyło stomatologa z bólem zęba.

Aby wizyta w Stomatologia Matuszkiewicz była dla dzieci bezstresowa, przedstawiamy wskazówki dla rodziców, jak przygotować dziecko na wizytę w gabinecie dentystycznym:

 • Kontakt dziecka z lekarzem dentystą najlepiej rozpocząć od wizyty adaptacyjnej, która pozwoli maluchowi zapoznać się z nowym miejscem. Jeśli wizyta przypadnie na leczenie zęba z bólem, to właśnie z nim dziecko zacznie kojarzyć stomatologa.
 • Nie wolno oszukiwać dziecka mówiąc mu „nic Cię nie będzie bolało”. Jeśli jest to pierwsza wizyta w gabinecie, to dziecko nie ma pojęcia, że może wystąpić ból. Takie sformułowanie negatywnie wpływa na zaufanie dziecka i jest przyczyną późniejszej niechęci do odwiedzania stomatologa.
 • Straszenie dziecka dentystą, lekarzem, szpitalem, zastrzykiem, wyrywaniem zęba – stanowczo zabronione!
 • W kontekście leczenia stomatologicznego nie można używać negatywnych wyrazów: ból, zastrzyk, wiercenie, wyrywanie. Warto skupić się na pozytywnych aspektach wizyty u dentysty: “Stomatolog zrobi prysznic ząbkom i usunie robaczki, dostaniesz super nagrodę”.
 • Ważne jest zaplanowanie wizyty. Najlepszą porą na wizytę u dentysty jest taki moment w ciągu dnia, w którym dziecko ma zazwyczaj najlepszy humor, nie jest śpiące ani zmęczone.

W trosce o komfort Małego Pacjenta Stomatologia Matuszkiewicz zapewnia:

 • Kolorowy gabinet dziecięcy, w którym znajdują się komiksowe motywy z bajek.
 • Możliwość zastosowania znieczulenia komputerowego.
 • W pewnych przypadkach możliwość bezwiertłowego leczenia próchnicy za pomocą piaskarki abrazyjnej i ozonu.
 • Możliwość wyboru kolorowego wypełnienia.
 • Leczenie w sedacji wziewnej podtlenkiem azotu “gazem rozweselającym”
 • Specjalne nagrody dla dzieci na zakończenie wizyty.

W Stomatologia Matuszkiewicz mamy na względzie zapewnienie najwyższego standardu opieki stomatologicznej. Dla każdego Pacjenta rezerwujemy odpowiedni czas wizyty w gabinecie stomatologicznym. Po upływie 30 minut w przypadku braku współpracy dziecka z lekarzem uniemożliwiającego wykonanie procedury leczenia, odstępujemy od dalszej próby. Rodzicom zostaną przekazane zalecenia higieniczne, dietetyczne oraz informacje o innych sposobach leczenia stomatologicznego. Z tytułu rezerwacji gabinetu, poświęconego czasu lekarza dentysty, gotowości personelu placówki, przygotowania narzędzi spełniających wymogi sanitarne i epidemiologiczne zostanie pobrana opłata w wysokości wskazanej w cenniku jako wizyta „brak współpracy”.

Masz pytania? Zadzwoń!

Weronika
Tel.:  512 800 888

Płatność w ratach

Oferujemy możliwość płatności w ratach z MediRaty.

Więcej informacji pod nr: 512 800 888

 

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Sprawdź zakres naszych usług

01.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów i jamy ustnej razem z przyległymi okolicami. Przed każdym zabiegiem chirurgicznym wykonywana jest diagnostyka radiologiczna. Zabiegi przeprowadzane są bezboleśnie, w znieczuleniu miejscowym. Poza tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, do zabiegów w obrębie błony śluzowej stosujemy laser chirurgiczny oraz nóż elektrochirurgiczny. Natomiast do zabiegów w obrębie kości wykorzystujemy technikę piezochirurgii. Dzięki temu uzyskujemy precyzyjne cięcie tkanek oraz mniejsze krwawienie podczas zabiegu. W celu przyspieszenia gojenia tkanek, stosujemy laserową terapię biostymulacyjną.

02.

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna jest dziedziną medycyny, która zajmuje się leczeniem zespołu zaburzeń w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Wiele dolegliwości bólowych w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych i w okolicy skroni nie jest związanych z dysfunkcją w obrębie samych stawów, lecz jest spowodowanych zaburzeniami w obrębie mięśni narządu żucia. Napięcia mięśniowe pojawiające się w obrębie narządu żucia mogą być przenoszone na mięśnie kręgosłupa szyjnego, obręczy barkowej, prowadząc do odczuwania dolegliwości bólowych głowy czy kręgosłupa. Ponadto dźwięki (trzaski, trzeszczenia) oraz przeskakiwania, które towarzyszą ruchom żuchwy także mogą być spowodowane przykurczem w obrębie układu mięśniowego.

03.

Implantologia

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmującą się odbudową braków w uzębieniu za pomocą wszczepienia implantów w kość. Implanty zębowe są najbardziej fizjologiczną metodą odbudowy braków zębowych w stomatologii. W Stomatologia Matuszkiewicz oferujemy najwyższej jakości implanty. Pracujemy na nowoczesnych i sprawdzonych systemach implantologicznych, które zapewniają doskonałe i przewidywalne efekty leczenia.

04.

Kompleksowa pracownia RTG

Kompleksowa pracownia RTG

Sukcesem leczenia stomatologicznego jest dokładna diagnostyka obrazowa. Dlatego w naszym gabinecie posiadamy najnowsze aparaty do wykonywania zdjęć rentgenowskich w wysokiej jakości. Wszystkie zdjęcia wykonywane są cyfrowo, co redukuje dawkę promieniowania, a zdjęcie otrzymywane jest natychmiast. Stosowane fartuchy ochronne zapewniają bezpieczeństwo Pacjenta.

05.

Leczenie chorób dziąseł i przyzębia

Leczenie chorób dziąseł i przyzębia

Leczenie periodontologiczne polega na zachowawczym i chirurgicznym leczeniu chorób dziąseł i przyzębia, pozwalającym na zachowanie własnych zębów jak najdłużej. Regularne zabiegi periodontologiczne - skaling i piaskowanie zębów są złotym standardem leczenia chorób przyzębia. Używamy do tego nowoczesnego urządzenia ultradźwiękowego, który usuwa kamień nazębny i piaskarki profilaktycznej, usuwającej osady z powierzchni zębów bez ingerencji w tkanki zęba. W bardziej zaawansowanych przypadkach chorób przyzębia wykonujemy chirurgiczne oczyszczenie powierzchni korzeni z kamienia, cementu korzeniowego zawierającego toksyny bakteryjne oraz root planing - wygładzenie powierzchni korzeni.

06.

Leczenie pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem

Doskonałe oświetlenie oraz wielokrotne powiększenie pola pracy, jakim jest niewielkie wnętrze zęba, pozwalają „zobaczyć to, co niewidoczne”. W Stomatologia Matuszkiewicz do leczenia wykorzystujemy mikroskop Leica M320. Jest to pierwszy na świecie mikroskop stomatologiczny, który wykorzystuje technologię LED. Perfekcyjna optyka tego mikroskopu pozwala powiększyć obraz nawet czterdziestokrotnie. Mikroskopu używamy we wszystkich dziedzinach stomatologii, a w szczególności w endodoncji, mikrochirurgii czy stomatologii zachowawczej.

07.

Leczenie schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego

Leczenie schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego

W leczeniu schorzeń układu ruchowego narządu żucia oraz bruksizmu, najistotniejsze jest dokładne badanie kliniczne w oparciu o diagnostykę radiologiczną i ustalenie przyczyny dolegliwości. Wybór metody leczenia zależy od przyczyny i stopnia nasilenia zaburzeń. W celu zmniejszenia napięcia mięśni i dolegliwości bólowych najczęściej wykonujemy specjalne, indywidualne nakładki, tzw. szyny na zęby do stosowania w czasie snu. Do ich wykonania pobieramy wyciski skanerem 3D jamy ustnej. Nierzadko leczenie jest wielospecjalistyczne. W zależności od indywidualnych potrzeb, może ono obejmować leczenie zachowawcze, ortodontyczne, protetyczne lub implanto-protetyczne. Wskazana jest także fizjoterapia stomatologiczna - odpowiednie terapie manualne i ćwiczenia odciążające mięśnie oraz staw skroniowo-żuchwowy.

08.

Ortodoncja dzieci i dorosłych

Ortodoncja dzieci i dorosłych

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo - twarzowych u dzieci i dorosłych. Nieprawidłowy zgryz to nie tylko sprawa estetyki, może on stanowić podłoże wielu powikłań takich jak: starcie i pęknięcia zębów stałych, rozwój próchnicy, chorób dziąseł oraz zaburzeń stawów skroniowo- żuchwowych. Wady zgryzu utrudniają właściwe dbanie o higienę i spożywanie posiłków, powodują trudności w oddychaniu, a także przyczyniają się do dysfunkcji wymowy. 

09.

Profilaktyka

Profilaktyka

Stosowanie profilaktyki zapobiega chorobie próchnicowej zębów oraz chorobom przyzębia, a także pozwala na utrzymanie efektów przeprowadzonego leczenia.  Instruktaż higieny jamy ustnej pomaga Pacjentowi opanowanie poprawnych technik szczotkowania i nitkowania zębów. Regularne zabiegi higienizacyjne - skaling, piaskowanie i polerowanie zębów zapobiega rozwojowi chorób dziąseł i przyzębia. 

10.

Protetyka

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się odbudową zniszczonych zębów oraz odtworzeniem braków zębowych w jamie ustnej. Leczenie protetyczne przywraca prawidłowy i estetyczny zgryz Pacjentów. W zależności od ilości utraty zębów oraz warunków w jamie ustnej naszym Pacjentom proponujemy indywidualnie dobrany rodzaj uzupełnienia protetycznego. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia. Zaniechanie leczenia protetycznego powoduje zwiększone, niefizjologiczne obciążenie pozostałych zębów, przez co zaburzona jest funkcja żucia. Zęby sąsiadujące z brakiem zębowym pochylają się, natomiast przeciwstawne wysuwają się z łuku.

11.

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja zajmuje się leczeniem zębów u najmłodszych Pacjentów. Jej celem jest właściwa profilaktyka oraz leczenie zębów, zwłaszcza mlecznych. Pierwszy kontakt z lekarzem dentystą jest wizytą adaptacyjną. Podczas tej wizyty dziecko ma okazję zapoznania się i oswojenia z gabinetem stomatologicznym, narzędziami i co najważniejsze - z lekarzem dentystą.

12.

Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Stomatologia zachowawcza z endodoncją

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem ognisk próchnicowych. Endodoncja - inaczej leczenie kanałowe zajmuje się chorobami miazgi zęba (nerwu) i ozębnej. W celu dokładnej diagnostyki choroby próchnicowej wykonujemy zdjęcia radiologiczne oraz szczegółowe badanie kliniczne. W początkowych stadiach próchnicy zębów wykorzystujemy system do infiltracji próchnicy ICON - bez wiercenia i znieczulenia. W leczeniu zaawansowanej próchnicy zębów używamy znieczulenia miejscowego, dzięki czemu zabiegi są bezbolesne.

Naciśnij na mapę, aby odblokować
https://stomatologia-matuszkiewicz.pl/wp-content/uploads/2020/12/cookie-img.png

Polityka prywatności opisuje zasady przetwarzania przez nas informacji na Twój temat, w tym danych osobowych oraz ciasteczek, czyli tzw. cookies. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.